PROFANACJA

(na zdjęciu: zniszczony przez „nieznanych sprawców” podest na tabernakulum w Katolickiej Misji Sebina w diec. Francistown w Botswanie; zdj. o. T. Trojan SVD)

Bracia i siostry, Przyjaciele Misji Świętych,

w dniu wczorajszym (5 kwietnia 2018) otrzymałem informację o profanacji Najświętszego Sakramentu w mojej diecezji Francistown. Złodzieje przyszli nocą i wynieśli całe tabernakulum. Odjechali w nieznanym kierunku. Z Eucharystią w środku. Dokonali też przy okazji wielu zniszczeń w samym kościółku, misyjnej szkole oraz innych budynkach misyjnych. Do domu księdza tym razem nie zdołali wejść.

Piszę „tym razem”, gdyż już za mojego pobytu w Botswanie był to drugi atak na tę misję przez tzw „nieznanych sprawców”. W historii tej misji, a także historii posługi obecnego jej proboszcza było ich wiele. Mowa o Katolickiej Misji Sebina, gdzie stawiałem pod okiem Polaka – Ojca Tomasza SVD, moje pierwsze misyjne kroki w Botswanie.

Tu jest moja foto-relacja z misji Sebina:

http://www.mateuszmisje.pl/2016/05/06/misja-sebina/

Wszystkich przyjaciół misji proszę o ofiarowanie modlitwy przebłagalnej Boga za znieważenie Eucharystii na naszym terenie, gdzie Kościół jest jeszcze tak bardzo słaby i nadal raczkuje.

Szatan jak widać nie śpi. Nawet na pustynii. Ale i tak nic to, bo przecież Chrystus Zmartwychwstał!

ks. Mateusz

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *